آلمانی - Deutsch

آلمانی - Deutsch

چرا باید زبان آلمانی را بیاموزیم؟

1. یادگیری زبان آلمانی می تواند کیفیت زندگی شخص و کاری شما را بهبود بخشد.

2. آلمانی دومین زبان رایج در مطالعات و تحقیقات علمی است. آلمان سومین کشوری است که در پژوهش های مختلف و گسترش علم در جهان نقش مهمی ایفا میکند.

3. آلمانی به شما کمک میکند تا از ادبیات، موسیقی ،فلسفه وهنر بیشترلذت ببرید. آلمانی زبان گوته، کافکا، موتزارت، باخ و بتوون است.

4. زبان آلمانی دریچه ایی است برای کسب تحصیلات عالی و با کیفیت، چرا که دانشگاه های آلمان دارای شهرت جهانی برای کیفیت بالای آموزش هستند. نه تنها این دانشگاه ها بورسیه های خوبی را ارائه می کنند، بلکه هزینه تحصیل در آنها هم مقرون به صرفه است.

5. از آنجا که آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد در جهان است، داشتن دانش زبان آلمانی می تواند شانس شما برای گرفتن فرصت های شغلی بهتر هم در آلمان و هم در بین شرکت های بین الملی بزرگ و کوچک را افزایش دهد.

6. آلمانی نه تنها زبان رسمی آلمان، بلکه زبان رسمی دوکشور اتریش و سوئیس نیز می باشد. آلمانی دومین زبان رایج قاره اروپا است ودر کنار انگلیسی و فرانسوی جزء زبان های رسمی اتحادیه اروپا است. پس ، در صنعت توریسم و هتلداری نیز در این قاره از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

معرفی کتاب Menschen آلمانی

انتشارات Hueber یکی از معتبرترین انتشارات های دنیا در زمینه کتاب های آموزش زبان آلمانی است.

گروه هدف کتاب Menschen بزرگسالان بالای ۱۶ سال می باشد و برای آزمون ZD آلمانی طراحی شده است که بتواند زبان آموزان را تا سطوح B1 برساند. کلیه کتاب ها به صورت کامل به زبان آلمانی است. کتاب     Menschen بر خلاف دیگر کتاب های آموزش زبان آلمانی بر روی اصطلاحات مسافرتی و سطحی توجه ندارد و بیشتر بر روی زبان آلمانی تمرکز دارد که ممکن است در محیط های کاری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

علی رغم انبوهی از کتاب های آلمانی که در متون شنیداری تنها باعث ناامیدی زبان آموزان در پی عدم درک شنیداری کافی می شدند، کتاب Menschen با شیوه ای گام به گام مهارت شنیداری زبان آموزان را به نحو فوق العاده ای تقویت می کند به طوری که آنها از همان ابتدا خود را در محیطی کاملا آلمانی زبان خواهند یافت و بیگانگی زبان به سرعت از بین می رود. این کتاب شامل 6 جلد برای دوره ی مقدماتی (A1/A2/B1) می باشد و هر جلد شامل 4 فصل، هر یک 3 درس است. دروس این کتاب هرگز طولانی، یک نواخت و سنگین نیستند و همگی از نظر میزان مطالب درسی دارای هارمونی و یکپارچگی می باشند. هر درس شامل 4 صفحه می باشد. صفحه ی اول یک تصویر برای ورود به موضوع درس و صفحه ی پایانی خلاصه ای از مطالب گرامری و گفت و شنودی درس را در بر دارد. مطالب اصلی هر درس در 2 صفحه میانی و با موضوعاتی کاملا خلاقانه و متنوع و به شیوه ای کاملا ساده توضیح داده شده است. علاوه بر این هر کتاب دارای یک کتاب کار (Arbeitsbuch)  می باشد که کمک می کند مطالب را عمیق تر آموخت. در پایان تمرینات هر درس یک خودآزمایی از آن درس وجود دارد که به زبان آموز این امکان را می دهد تا خود را به خوبی محک بزند و به عنوان آخرین صفحه می توان به صفحه ی لغات هر درس اشاره کرد.

  دوره مبتدی تا پیشرفته -

این دوره ویژه افرادی است که به مدارک A1 تا C2 زبان آلمانی نیاز دارند و هدفشان استفاده در امور مهاجرتی و اقامتی، تحصیلی و یا تدریس است.

  منابع آموزشی