متدهای زبان انگلیسی - متد سولوشن

  متدهای زبان انگلیسی : متد سولوشن - solutions

  منابع آموزشی

 

آشنایی با سری کتاب‌های سولوشن (solutions)

مکالمات هر سطح از کتاب سولوشن با موضوعات جذاب و روزمره ذهن زبان‌آموز را به خوبی درگیر می‌کند. در طول یک درس از هر کتاب تمرین‌های متنوعی گنجانده شده است که یادگیری لغات، گرامر و مکالمه را محک می‌زند.

هر سطح کتاب solutions همراه با فایل‌ها یا سی‌دی‌های صوتی عرضه می‌شود تا به زبان‌آموز در درک لیسنینگ کمک کند. این کتاب‌ها در 5 جلد از سطح پایه تا پیشرفته تدوین شده‌اند. زبان آموز باید پس از گذراندن آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، یادگیری زبان را از کتاب‌های مربوط به آن سطح شروع کند.

کتاب سطح 1 سولوشن (Elementary) :

در این سطح کتاب سولوشن زبان آموز موضوعات مربوط به غذا، لباس‌ها، مکان‌های داخل شهر، حیوانات و کارهای روزانه مکالمات انگلیسی را فرا می‌گیرد. درس اول این کتاب که با I مشخص شده است، شامل آموزش حروف الفبا، معرفی‌کردن و صحبت راجع به توانایی‌های فردی است. در ادامهٔ کتاب، زبان‌آموز یاد می‌گیرد:

  • راجع به خانوادهٔ خود صحبت و آن‌ها را معرفی کند؛

  • یک برنامهٔ روزانه را توصیف کند؛

  • راجع به انواع غذاها و موضوعات ورزشی نظر بدهد؛

  • تمام قسمت‌های خانه را به انگلیسی نام ببرد.

تمام این موضوعات جذاب در واقع همان مکالمات روزانه‌ای هستند که زبان‌آموز باید فرا بگیرد. علاوه بر تقویت مکالمه، موضوعات گرامری فراوانی مانند زمان‌های مختلف، سوالی کردن با how many ‌ و how much‌، استفاده از صفات و بکار بردن will  در جمله، نیز مکملی برای یادگیری بیشتر آن‌ها است.

کتاب سطح 2 سولوشن (Pre-Intermediate) :

این جلد نیز در 10 درس و با موضوعات جذاب همراه است. سطح کتاب solutions در جلد دوم Pre-Intermediate است.

در این سطح زبان‌آموز می‌تواند، دربارهٔ احساسات و گذراندن تعطیلات خود صحبت کند و توصیفاتی از سفرهای خود به شهرهای مختلف داشته باشد.

هر درس شامل یک مکالمه در مورد موضوع مشخص، بخش‌های مربوط به گرامر، یادگیری لغات و ریدینگ یا درک مطلب است. تمرینات فراوان در 8 بخش‌ مختلف تضمین‌کنندهٔ یک یادگیری ماندگار است.

کتاب سطح 3 سولوشن (Intermediate) :

کتاب سولوشن که یکی از بهترین کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی است؛ در جلد سوم سطحی متوسط دارد و مخصوص زبان‌آموزانی است که دو کتاب قبل را گذرانده باشند. موضوعات منتخب در این کتاب آشنایی با اعضای بدن، محصولات مرتبط با تکنولوژی، هنرمندان و افراد معروف، انواع تفریحات، مسافرت و حمل و نقل هستند.

کتاب به گونه‌ای طراحی شده است که تمام استراتژی‌ها و مهارت‌های زبانی را شامل شده و تمرینات پی در پی و مستمر آن منجر به بالا رفتن سطح زبان‌آموز و آمادگی او برای ورود به سطوح بالاتر می‌شود.

کتاب سطح 4 سولوشن (Upper- Intermediate) :

سطح چهارم این مجموعه نیز در 10 درس مختلف با تمرینات و نکات گرامری همراه است. سطح کتاب solutions در این جلد Upper- Intermediate است. در این سطح زبان‌آموز می‌تواند به راحتی مکالمه‌های پیچیده‌ای دربارهٔ موضوعات مختلف داشته باشد. این کتاب نیز موضوعات روزمره و جالبی مانند بیان احساسات و مشکلات، توصیف رفتاری و ظاهری، مسافرت و تعطیلات، روابط، خرید کردن، سلامتی و... را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کرده است.

کتاب سطح ۵ سولوشن (Advanced) :

آخرین جلد از این مجموعه، سطح  5کتاب سولوشن یا سطح پیشرفته (Advanced) است. این دورهٔ سنگین شامل قوانین گرامری پیچیده‌تر و لغات سطح بالاتر است؛ اما نگران نباشید کتاب به اندازهٔ کافی تمرین‌های مختلف برای هر موضوع گنجانده است تا باعث تثبیت نکات درسی در ذهن زبان‌آموز ‌شود.

  • نکتهٔ مهم در این مجموعه این است که میزان محتوای این کتاب‌ها زیاد بوده و بیش از حد از تصاویر استفاده نشده است؛

  • هر درس شامل 8 بخش است که با حروف الفبا مشخص شده است؛

  • هر قسمت به طور مجزا به مسائل گرامری، تمرینات لیسنینگ، گرامر و لغات می‌پردازد؛

  • در انتهای هر کتاب نیز تمرینات متعددی برای بخش‌های مختلف قرار گرفته است.