متدهای زبان انگلیسی - متد تاچ استون

  متدهای زبان انگلیسی : متد تاچ استون - Touchstone

  منابع آموزشی

 

Touchstone برای چه افرادی مناسب است؟

این مجموعه در جدیدترین ویرایش خود یعنی ویرایش دوم از چهار سطح تشکیل شده است. خوشبختانه ترتیب کتاب های تاچ استون Touchstone به گونه ای در نظر گرفته شده است که هم زبان آموزان مبتدی و هم پیشرفته بتوانند از آن استفاده کنند. اگز جزء آن دسته زبان آموزانی می باشید که به تازگی آموزش زبان را آغاز نموده اید باید از سطح اول این کتاب شروع کنید.

ویژگی هایی در این سطح برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است که می تواند برای یادگیری هرچه بیشتر زبان آموزان مبتدی موثر باشد. همانطور که گفته شد تمرکز اصلی این مجموعه بر روی افزایش مهارت های مکالمه است. در سطح مقدماتی این کتاب با استفاده از متن های ساده که از مطالب زورنامه ها و یا دیگر مطالب جذاب با موضوعاتی نظیر سفر، غذا ها، ورزش و … استخراج شده سعی بر این بوده است که زبان آموزان با واژگان کاربری که در مکالمه های روزمره مورد استفاده قرار می گیرد آشنا شوند.

آشنایی با سطح کتاب تاچ استون Touchstone

این مجموعه در ویرایش دوم خود شامل چهار سطح می گردد که زبان آموزان مبتدی، متوسط سطوح A1 الی B1 می توانند از این مجموعه استفاده کنند. اگر نیاز به دوره پیشرفته تر در سطح های B2 تا C2 داشته باشید باید از مکمل این دوره یعنی کتاب های ویو پوینت استفاده کنید. در ادامه با ترتیب کتاب های تاچ استون آشنا می شویم.

کتاب Touchstone 1

کتاب Touchstone 1 اولین سطح از این مجموعه است که برای زبان آموزان مبتدی و در سطح A1 در نظر گرفته شده است. مباحث آموزشی در این کتاب از پایه ترین مطالب آغاز می شود. از مهم ترین ویژگی هایی که در این سطح و البته سایر سطوح این مجموعه مشاهده می شود، تعیین برنامه دقیق آموزشی برای افزایش مهارت مکالمه است. تمارین و بخش های در نظر گرفته برای واژگان نیز از بخش های جدا ناپذیر این سطح و سایر سطوح بشمار می رود.

کتاب Touchstone 2

دومین سطح از مجموعه کتاب های تاچ استون برای زبان آموزان متوسط در نظر گرفته شده است. زبان آموزان در سطوح A2 می توانند از دومین کتاب این دوره آموزش زبان انگلیسی استفاده کنند. ویژگی های تکمیلی در نظر گرفته شده برای این سطح به زبان آموزان و معلمین امکان می دهد که روند پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشند. این امر با استفاده از بخش آزمون های دوره ای که شامل مباحث مطرح شده در درسنامه می باشد، کنترل می شود. در این سطح از کتاب تاچ استون Touchstone با استفاده از متن هایی با موضوعات جذاب، همچنان آموزش مکالمه محور در اولویت قرار دارد.

کتاب Touchstone 3

سومین سطح از این مجموعه آموزشی پرطرفدار برای زبان آموزان در سطح متوسط و متوسط رو به بالا در نظر گرفته شده است. انتشارات کمبریج با ارائه سطح سوم سعی کرده است مهارت های دانش آموزان را تکمیل کند. برای مطالعه این سطح پیشنهاد می شود که ابتدا سطوح قبلی به صورت کامل مورد مطالعه قرار گیرد. با توجه به افزایش سطح، تمارین برای درک بهتر مطالب نقش مهتری ایفا می کنند. لازم است مباحث تمرینی در نظر گرفته شده پس از هر دسنامه به صورت کامل پاسخ داده شود.

کتاب Touchstone 4

آخرین سطح از این دوره نیز می تواند برای زبان آموزان در سطوح متوسط و متوسط رو به بالا مورد استفاده قرار گیرد. زبان آموزان در سطح B1 می توانند بیشترین استفاده را از این سطح داشته باشند. با توجه به این نکته که کتاب های تاچ استون برای زبان آموزان در سطوح ابتدایی و متوسط در نظر گرفته شده است، متن های در نظر گرفته شده در این کتاب به خوبی می تواند زبان آموزان را با واژگان پر کاربرد برای بکار گیری و استفاده از مهارت ها مکالمه در موقعیت های گوناگون آشنا کند.

ویژگی های کلیدی کتاب تاچ استون  Touchstone

    آموزش کاربردی زبان: نویسندگان این مجموعه با استفاده از شیوه های آموزشی نوین به این اطمینان رسیده اند که شیوه آموزش مطابق با استفاده از زبانی است که در محیط های دوستانه، کار، تدریس و دیگر شرایط از زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد.

    استفاده از استراتژی های مکالمه محور به افزایش تعامل زبان آموزان کمک می کند.

    تشویق دانش آموزان به ساختن ساختارهای دستوری و کاربردی زبان کمک می کند تا آنچه را فرا می گیرند به خاطر بسپارند.

    بخشی برای مشخص نمودن خطاهای رایج زبان آموزان در سطح های کتاب تاچ استون Touchstone در نظر گرفته شده است که زبان آموزان را با اشتباهات متداول در بکار گیری از مهارت های زبانی آشنا می کند.

این مجموعه چگونه تجربه یادگیری بهتر را ارائه می کند؟

یادگیری تلفیقی را می توان یکی دیگر از ویژگی های آموزشی این مجموعه دانست. ترکیب آموزش آنلاین و آموزش متنی این امکان را فراهم می کند زبان آموزان در هر جا به جز کلاس درس نیز امکان مطالعه را داشته باشند. تمامی درس نامه ها در دوره آنلاین آموزشی کمبریج نیز ارائه شده است و می توان از سیستم مدیریت یادگیری کمبریج برای مطالعه آنلاین درسنامه ها استفاده کرد.

بعد از مجموعه کتاب های تاچ استون Touchstone از چه کتابی باید استفاده کرد؟

مجموعه کمبریج از دوره دو سطحی ViewPoint به عنوان مکملی برای کتاب های تاچ استون استفاده کرده است. ویو پوینت یک مجموعه دوسطحی برای آموزش زبان انگلیسی با لهجه امریکایی است که برای زبان آموزان بزرگسال و جوانان در سطوح متوسط رو به بالا و پیشرفته در نظر گرفته شده است. در واقع کتاب ویو پوینت زبان آموزان در سطح B2 تا C1 را پشتیبانی می کند.

مباحث این کتاب دنباله ای بر سطح های چهارگانه کتاب تاچ استون Touchstone است که توسط همان تیم نویسنده تالیف گردیده است.

آموزش آسان و لذت بخش و ایده های جدید و هیجان انگیز در آموزش، رویکرد این دوره آموزش زبان انگلیسی است. ViewPoint

یک برنامه آموزش جامع ارائه می دهد که همانند کتاب های تاچ استون می توان از محتوای آموزشی آن هم به صورت متنی و هم آنلاین استفاده کرد.