فرانسه - خصوصی امادگی ازمون سفارت

  فرانسه : خصوصی امادگی ازمون سفارت -

  منابع آموزشی

 

" آموزشگاه زبان توانش به صورت خصوصی و با اساتید مجرب در مدت کوتاه شما عزیزان را برای مصاحبه آزمون سفارت آماده میکنند. "

با ما همراه باشید :

📱09198376647
☎️22462439
🌐 www.tavanesh-ins.com
📩 tavanesh.ins@gmail.com

آمادگی آزمون های بین المللی برای مهاجرت و پذیرش تحصیلی :

زبان فرانسه کاربرد های بسیاری دارد . برخی از کاربرد های این زبان عبارتند از : مهاجرت به کانادا ، کبک و فرانسه تا تحصیل در کانادا و کبک همه نیازمند آموزش زبان فرانسه هستند. از آنجایی که تحصیل رایگان در کانادا و فرانسه بسیار مناسب است و  بسیاری از دانشگاه های فرانسه  تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کنند دانشجویان زیادی در ایران خواستار یادگیری زبان فرانسه می شوند.

آزمون تف (TEF) :

مخفف عبارت de Francais  Test d’Evaluation و به معنای آزمون استاندارد زبان فرانسه می باشد. این آزمون برای ارزیابی سطح غیر فرانسه‌زبانان در نظر گرفته شده است. از این مدرک برای اخذ پذیرش دانشگاه و یا مهاجرت به کشور کانادا استفاده می‌شود. این آزمون توسط CCIP مدیریت می‌شود و شامل سه قسمت الزامی و دو بخش اختیاری است. هر قسمت آزمون خود به چندین بخش تقسیم می‌شود. بخش درک مطلب، گرامر، شنیداری و لغات الزامی هستند و متقاضی یکجا آزمون آن را می‌دهد. در حالی که آزمون نوشتن و صحبت کردن اختیاری است و می‌توان آن را در زمانبندی های جدا داد.

 آزمون TEF  شامل: 

  • درک شنیداری
  • درک مطلب
  • لغات، کاربرد آنها و قواعد

هدف آزمونTEF :

  • شناسایی سطح مهارت‌های متقاضی آزمون زبان فرانسه
  • ابزرای برای اندازه‌گیری سطح کیفی و کمیتی زبان آموزان فرانسه .
  • نتیجه‌ای جامع از بررسی فردی زبان‌آموز

معرفی آزمون TEFaQ :

TEFaQ آزمونی است که به طور خاص برای ایالت کبک کانادا در نظر گرفته شده است و توسط اداره مهاجرت (MIDI) کبک معرفی شده است.

TEFaQ مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه را مورد آزمون قرار می‌دهد. ساختار TEFaQ شامل آزمون‌های الزامی شنیداری، درک مطلب و بیان شفاهی که همراه با دو آزمون اختیاری شامل نوشتار و درک مطلب است. آزمون‌های اختیاری به شما این امکان را می‌دهد تا امتیازات خود را در بخش اجباری افزایش دهید.

مدرکTCF کبک :
این امتحان مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به ایالت کبک کشور کانادا را دارند. دارای دو مهارت اجباری درک شنیداری و تولید گفتاری است.داوطلبان حتماً باید سطحB2 را کسب کنند تا حداقل امتیاز را کسب نمایند. هر کدام از مهارتها 5امتیاز دارد . این امتحان در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً در پایان هر ماه برگزار میشود.

TCF général:
این امتحان مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه و مقاطع تکمیلی را دارند ( کارشناسی ارشد و دکتری ) . دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری،، درک مطلب و گرامر و واژگان می باشد. این آزمون در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً هر دو ماه یکبار انجام میشود.

TCF DAP:
این آزمون مخصوص افرادی است که قصد ورود به سیستم دانشگاهی فرانسوی را از ابتدا دارند و دارای مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی هستند. این آزمون دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری و درک مطلب و گرامر و واژگان و تولید نوشتاری است.این آزمون فقط سالی یکبار و معمولاً اواخر بهمن ماه در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران انجام میشود.

امتحانات DELF:
مدرک رسمی است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. وزارت آموزش ملی فرانسه این مدارک را جهت گواهی توانایی و تسلط به زبان فرانسه داوطلبانی که فاقد مدارک دبیرستانی یا عالی فرانسوی هستند اعطا می کند. این مدرک محدویت زمان اعتبار ندارد و افراد دارای Delf B2 از هرگونه آزمون زبان فرانسه برای ورود به دانشگاههای فرانسه معاف هستند.امتحاناتDELF چهار توانایی زبان شناختی را ارزیابی میکنند: درک مفاهیم شنیداری، فهم مفاهیم نوشتاری ، بیان شفاهی و بیان نوشتاری.